Całe skrzydła tych potworów pokrywają tego rodzaju wymyślnie kolorowe, dachówkowate w kształcie łuski. Głowa jest zaopatrzona w długi, sprawny ryjek, chroniący silne języki.
A oto i ten potwór w całości:
For your eyes' enjoyment, see "sauces" below:
http://www.microscopy-uk.org.uk/mag/indexmag.html?http://www.microscopy-uk.org.uk/mag/artsep10/dw-victorian1.html - to też źródło zdjęcia głowy motyla.
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.660876933946475.1073741828.216515601715946&type=3 to jest cały album poświęcony zdjęciom mikroskopowym skrzydeł motyli kilku gatunków
http://youtu.be/zsjyWg-Lhek A tutaj link do filmu człowieka, który robił te zdjęcia.
PS. Dla docielkiwych!
Aparaty gębowe owadów z grubsza zbudowane są z tych samych (analogicznych) części. Główne z nich to: duże żuwaczki - lewa i prawa, żuchwa- "spodnia" część aparatu, szczęki - "wierzchnia" część aparatu, oraz warga górna, która to nakrywa od góry (jak sama nazwa wskazuje). W każdej z tych części wyróżnia się kolejne, takie jak języczki, żuwki, głaszczki, ale nie bądźmy tak bardzo drobiazgowi. Poniżej pokolorowane zdjęcie z "Zoologia. Podręcznik dla techników rolniczych", Państwowe Wydawnictwo Rolnicze i Leśne, Warszawa 1972. Stary i już nieaktualny podręcznik, ale rysunki dalej się przydają!